UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
“Новини Донбасу” стануть першим доступним українським медіаресурсом в інноваційному браузері
Новини 01 квітня 2024

“Новини Донбасу” стануть першим доступним українським медіаресурсом в інноваційному браузері

Ceno — інноваційний браузер, який дозволить людям в окупації переглядати українські сайти без VPN. Видання "Новини Донбасу" стане перший українським медіаресурсом, який буде доданий у браузер.

Враховуючи посилення цензури в окупованих районах, а також у самій РФ, небезпека відключення глобального інтернету та переходу виключно на «ру-нет» зростає. Це стане неабияким викликом для українських журналістів, бо практично унеможливить доступ до цієї авдиторії.

Ceno та його можливості були презентовані під час Donbas Media Forum. Браузер дозволяє не просто читати заблоковані на ТОТ українські медіаресурси без VPN, але й мати до них доступ навіть в разі, якщо РФ відключить зовнішній інтернет на цих територіях.

«Вперше проєкт був представлений на DMF2023. Ми зібрали зворотний зв’язок від усіх зацікавлених учасників, особливо в частині безпеки кінцевого споживача. І почали дороблювати рішення, щоб мінімізувати участь людини в процесі. Зараз маємо фіналізацію процесу та готові домовлятися. Перший ресурс, який ми додамо, — «Новини Донбасу», другий може бути «Детектор медіа». Також ми плануємо додавати загальноукраїнські ресурси», — зазначив Олександр Глущенко, керівник некомерційної організації eQualitie.

Детальніше про браузер та його можливості можна прочитати на Детектор медіа

Поділитися:
Останні публікації