UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
Як повномасштабна війна вплинула на регіональні медіа: результати опитування від Donbas Media Forum 
Новини 09 червня 2022

Як повномасштабна війна вплинула на регіональні медіа: результати опитування від Donbas Media Forum 

English version

25-31 травня ГО «ДІІ» вдруге опитала незалежних регіональних медійників України, щоб з’ясувати стан регіональної журналістики та порівняти нові дані з результатами опитування, що проводилося напередодні широкомасштабного вторгнення Росії.

Наприкінці травня ми опитали понад 40 медійників з усіх регіонів (найбільше з Донецької, Дніпропетровської та Луганської областей), які раніше брали участь у Donbas Media Forum. Попереднє опитування (у лютому) зібрало 70 анкет. 

За отриманими даними, станом на кінець травня 28% медійників змушені були покинути свій домашній регіон, а 23% призупинили чи взагалі припинили роботу. 23% переформатували свою роботу, і лише 5% залишилися жити та працювати в окупованих містах. 

У лютому половина опитаних медійників відповіли, що мають редакційний план на випадок надзвичайної ситуації. За свіжими результатами, релевантним такий план виявився лише для 22% опитаних, 50% опитаних зазначили, що такий план зовсім не виявився корисним

У лютому (до початку повномасштабного вторгнення) майже 60% опитаних зазначали, що потребують допомоги на релокацію в разі загострення ситуації, то у свіжому опитуванні лише 12,5% тих, хто пройшов релокацію, вказали, що отримали таку допомогу. 35% опитаних додали, що досі потребують цієї підтримки. З тих редакцій, які вже здійснили релокацію, майже половина (47%) робили це неорганізовано — кожен співробітник окремо, і лише 7% — централізовано організацією. 

Якщо в лютому майже 60% опитаних зазначили, що вже проходили тренінги з безпеки журналістів, то станом на травень ще 30% пройшли таке навчання вже за час повномасштабного вторгнення. 

Найбільш нагальною потребою станом на зараз понад 80% опитаних вказали додаткове фінансування для покриття операційних витрат (бо втратили надходження від рекламної діяльності). У лютому ж найбільшою потребою були додаткові засоби зв’язку (про це вказали 43% опитаних). 

Поділитися:
Останні публікації