"> render('//popup/popup_login') ?> render('//popup/login_popup_banned') ?>

ТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ «НОВИН ДОНБАСУ» ПРО COVID-19: 19 травня

ТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ «НОВИН ДОНБАСУ» ПРО COVID-19: 19 травня

В Україні розпочався одинадцятий тиждень карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією коронавірусу. На 19 травня в Україні зареєстровано 18876 випадків захворювання (з них 548 людей померло). У Донецькій області підтверджено 131 випадків, у Луганській - 42 випадки хвороби.

На непідконтрольних територіях почався сьомий тиждень від запровадження «режиму підвищеної готовності». З 13 травня у так званій «ЛНР» скасували більшість карантинних обмежень та відновили рух громадського транспорту та повідомляють про 312 підтверджених випадків, визнавши 4 випадки смерті від коронавірусу. У так званій «ДНР» оголосили про 248 випадків захворювання на COVID-19. Разом з тим українські посадовці закликають не довіряти статистиці пандемії, яка надходить з непідконтрольних територіях Донбасу.

Проекти ДІІ стежать за перебігом пандемії та карантину та аналізують їхній вплив на різні сфери життя на Донбасі. 

Нещодавно «Новини Донбасу» запустили серію подкастів «Есть тема», де аналітики ДІІ та запрошені експерти обговорюють вплив пандемії на політичний процес та суспільство на Донбасі та в Україні загалом.

У випуску «Коронавирус: кто защитит тех, кто защищает других?» журналісти Олексій Мацука, Марина Курапцева та Віталій Сизов обговорюють, наскільки захищеними є професіонали, які першими стикаються із реаліями пандемії - медики, працівники транспорту та магазинів, поліцейські, робітники комунальних служб. Експертами у розмові виступили голова представництва міжнародної неурядової організації «Женевський заклик» в Україні Варвара Пархоменко, менеджерка з питань охорони здоров’я організації «Лікарі без кордонів» та заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич.

Випуск «Национализация как ответ на корона-кризис?» присвячений перспективам української економіки з огляду на пандемію та карантинні обмеження. Журналісти обговорювали реалії економічної кризи, стратегії центральної влади та олігархів та перспективи повернення пересічних українців до своїх робочих місць разом із екс-депутатом Донецької обласної ради Сергієм Третьяковим, доктором економічних наук В’ячеславом Ляшенком і доктором економічних науком та завідувачем сектором соціальних ризиків у сфері зайнятості населення Інституту демографії та соціальних досліджень Олександром Цимбалом.

Черговий випуск щотижневої програми «Донбасс сегодня» присвячений зсувам у ході переговорів щодо мирного врегулювання на Донбасі та змінам, яких зазнало культурне життя регіону внаслідок пандемії.

За підрахунками Асоціації ресторанного бізнесу, внаслідок пандемії в Україні може зачинитися кожен п’ятий заклад громадського харчування. Цього тижня журналіст Василь Панасюк у своєму Коронаблозі розповідає, як виживає малий бізнес в умовах карантину.

Попри те, що вже тиждень тривають певні послаблення у карантинних заходах по всій Україні, базові способи самозахисту залишаться з нами надовго. Розповідаємо, як допомогти старшим родичам захиститися від коронавірусу.

«Новости Донбасса» спільно з «Українським радіо» продовжують випуск щоденних подкастів «Щоденник пандемії. Донбас». Випуски «Щоденника» також транслюватимуться на платформах «Радио Голос Донбасса», «Радио Пульс» та «Русская редакция Украинского радио».

Усі матеріали, пов'язані із темою пандемії, зібрані в окремий розділ на сайті та у окремий плейлист на нашому YouTube-каналі. Підписуйтеся, щоб стежити за подіями на Донбасі!

 

 

 

 

НОВИНИ
17:49
Те, що Росія робить в Україні — безсумнівно акт геноциду, — американський документаліст Брайан Гопкінс
18:07
Іноземні журналісти про «втому»світу від війни, пропаганду та українську комунікацію
18:25
Україна не повинна нести у світ наративи, ви повинні нести правду, — німецький журналіст Штеффен Добберт
13:00
Моя книга про війну в Україні — панорама, що поєднує людські долі та високу політику, — журналіст Люк Гардинґ
20:55
Як повномасштабна війна вплинула на регіональні медіа: результати опитування від Donbas Media Forum 
11:50
Керівниця ДІІ про фінансову стійкість редакцій під час війни
14:16
“Завдання - шукати рішення”. П'ять тез про конструктивну журналістику від СЕО Донецького інституту інформації
15:27
Сьомий Донбас Медіа Форум у форматі ток-шоу зібрав 28 тисяч переглядів
15:49
Сьомий Донбас Медіа Форум розпочав свою роботу
16:44
МИ ПОЧИНАЄМО ПРИЙМАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОГРАМИ ДОНБАС МЕДІА ФОРУМУ-2021!
14:47
Долучайтеся: Форум з питань соціальної згуртованості на сході України - онлайн та офлайн у Києві, 20 липня
18:03
Менеджмент, авторські права та грантові заявки: ДІІ провів онлайн-школу для партнерських редакцій
18:42
Програма Берлінської школи журналістики зі створення матеріалів про ситуацію із ВПО та біженцями: можливість подати заявку до 13 червня
16:23
Олексій Мацука став шеф-редактором каналів “ДОМ” та UATV
19:04
Донецький інститут інформації шукає комерційного менеджера(-ку)
12:22
ДІІ провів третю школу зі сторітелінгу та медіаменеджменту
17:37
Вакансія в ДІІ: ми шукаємо комерційного менеджера(-ку)
13:40
«Новини Донбасу» спільно з львівськими колегами запустили спецпроєкт про реформи в Україні
16:49
Шостий Донбас Медіа Форум, який відбувався онлайн, зібрав понад 25 тисяч переглядів
18:09
11 вересня стартує шостий Донбас Медіа Форум: 18 заходів, майже 60 спікерів з 14 країн світу, переклад трьома мовами