UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
ТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ «НОВИН ДОНБАСУ» ПРО COVID-19: 19 травня
Новини 19 травня 2020

ТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ «НОВИН ДОНБАСУ» ПРО COVID-19: 19 травня

В Україні розпочався одинадцятий тиждень карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією коронавірусу. На 19 травня в Україні зареєстровано 18876 випадків захворювання (з них 548 людей померло). У Донецькій області підтверджено 131 випадків, у Луганській - 42 випадки хвороби.

На непідконтрольних територіях почався сьомий тиждень від запровадження «режиму підвищеної готовності». З 13 травня у так званій «ЛНР» скасували більшість карантинних обмежень та відновили рух громадського транспорту та повідомляють про 312 підтверджених випадків, визнавши 4 випадки смерті від коронавірусу. У так званій «ДНР» оголосили про 248 випадків захворювання на COVID-19. Разом з тим українські посадовці закликають не довіряти статистиці пандемії, яка надходить з непідконтрольних територіях Донбасу.

Проекти ДІІ стежать за перебігом пандемії та карантину та аналізують їхній вплив на різні сфери життя на Донбасі. 

Нещодавно «Новини Донбасу» запустили серію подкастів «Есть тема», де аналітики ДІІ та запрошені експерти обговорюють вплив пандемії на політичний процес та суспільство на Донбасі та в Україні загалом.

У випуску «Коронавирус: кто защитит тех, кто защищает других?» журналісти Олексій Мацука, Марина Курапцева та Віталій Сизов обговорюють, наскільки захищеними є професіонали, які першими стикаються із реаліями пандемії - медики, працівники транспорту та магазинів, поліцейські, робітники комунальних служб. Експертами у розмові виступили голова представництва міжнародної неурядової організації «Женевський заклик» в Україні Варвара Пархоменко, менеджерка з питань охорони здоров’я організації «Лікарі без кордонів» та заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич.

Випуск «Национализация как ответ на корона-кризис?» присвячений перспективам української економіки з огляду на пандемію та карантинні обмеження. Журналісти обговорювали реалії економічної кризи, стратегії центральної влади та олігархів та перспективи повернення пересічних українців до своїх робочих місць разом із екс-депутатом Донецької обласної ради Сергієм Третьяковим, доктором економічних наук В’ячеславом Ляшенком і доктором економічних науком та завідувачем сектором соціальних ризиків у сфері зайнятості населення Інституту демографії та соціальних досліджень Олександром Цимбалом.

Черговий випуск щотижневої програми «Донбасс сегодня» присвячений зсувам у ході переговорів щодо мирного врегулювання на Донбасі та змінам, яких зазнало культурне життя регіону внаслідок пандемії.

За підрахунками Асоціації ресторанного бізнесу, внаслідок пандемії в Україні може зачинитися кожен п’ятий заклад громадського харчування. Цього тижня журналіст Василь Панасюк у своєму Коронаблозі розповідає, як виживає малий бізнес в умовах карантину.

Попри те, що вже тиждень тривають певні послаблення у карантинних заходах по всій Україні, базові способи самозахисту залишаться з нами надовго. Розповідаємо, як допомогти старшим родичам захиститися від коронавірусу.

«Новости Донбасса» спільно з «Українським радіо» продовжують випуск щоденних подкастів «Щоденник пандемії. Донбас». Випуски «Щоденника» також транслюватимуться на платформах «Радио Голос Донбасса», «Радио Пульс» та «Русская редакция Украинского радио».

Усі матеріали, пов'язані із темою пандемії, зібрані в окремий розділ на сайті та у окремий плейлист на нашому YouTube-каналі. Підписуйтеся, щоб стежити за подіями на Донбасі!

 

 

 

 

Поділитися:
Останні публікації