UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
Закон 3879 в дії: Коментар голови правління “Донецького інституту інформації”
Новини 20 січня 2014

Закон 3879 в дії: Коментар голови правління “Донецького інституту інформації”

Незалежні ЗМІ України, яких насправді не так й багато, дуже занепокоєні, що на них чекає у майбутньому. Якщо не порушувати закон, то журналісти відтепер не мають права навіть збирати інформацію про суддів та правоохоронців. Будь-яке слово може розцінюватись як наклеп чи екстремізм, навіть регулярні висловлювання у соціальних мережах.

19 січня частина донецьких журналістів вийшла на місцевий Майдан у рамках всеукраїнської акції «Зупини диктатуру!». Таким чином медійники хотіли показати свій спротив законам, що обмежують свободу слова.

Головний редактор ресурсу «Новости Донбасса» та засновник громадської організації «Донецький інститут інформації» Олексій Мацука активно виступає проти Закону 3879. 17 січня його редакція вийшла на Євромайдан, тримаючи у руках порожні плакати. «Якщо закони, про які йде мова, вступлять у силу, то до 2015 року в Україні не залишиться таких ЗМІ, які б передавали чесну, об’єктивну, неупереджену та незаангажовану інформацію. Люди, які роблять ці ЗМІ, вони будуть або за ґратами, або на умовному терміні, або емігрують, або будуть знищені фізично, - каже Олексій Мацука. - Це абсолютно реальна загроза. Для журналістів і стаття про іноземного агента, і про наклеп, і про реєстрацію інформаційних агенств — ці норми забороняють незалежну журналістику. Журналісти стануть більш регульованими з боку влади, що дає більше підстав для впливу на пресу».

Головний редактор «Новости Донбасса» вважає, що подібні радикальні дії робляться з метою збереження влади. Тому не треба дивуватись теперішній ситуації на Євромайдані. Так би мовити, на будь-яку дію є своя протидія.

За словами Олексія Мацуки, у 2014 році він зі своїми колегами планує створити Комітет з захисту журналістів та блогерів. «За законом, якщо у вас є акаунти Вонтакте чи у Фейсбук, і ви постійно інформуєте населення, то ви зобов’язані діяти як інформаційне агенство. Тим часом часто лише такі користувачі дають правдиву інформацію. Але правоохоронні органи зможуть конфіскувати в них техніку. Також ми хочемо розробити механізм допомоги постраждалим журналістам у маленьких містах області. Ми хочемо стати центром допомоги», - каже Олексій.

NGO.donetsk.ua, 20 січня 2014 року

Поділитися:
Останні публікації