UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
Звернення громадських організацій Донецької області щодо розпорядження Кабінету Міністрів України № 905р від 21 листопада 2013 р.
Новини 26 листопада 2013

Звернення громадських організацій Донецької області щодо розпорядження Кабінету Міністрів України № 905р від 21 листопада 2013 р.

Громадські організації Донеччини заявляють про неприпустимість порушень громадянських прав і свобод громадян, обмеження владою умов для прямого народовладдя. Конституція України проголошує, що народ є носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні, що народ здійснює владу безпосередньо, і що ніхто не може узурпувати державну владу (стаття 5).

Вважаємо, що прийняте Кабінетом Міністрів України розпорядження “Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державамичленами, з іншої сторони” порушує Конституцію, суперечить Закону України “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики”, іншим законам і Указам Президента України, а також міжнародним зобов’язанням України.

Значно перевищивши власні повноваження, КМУ продемонстрував лицемірність усіх заяв представників влади щодо пріоритетності європейського вибору та “побудови Європи в Україні”, що викликало обурення широких верств населення. Ми поділяємо почуття громадян в усіх регіонах України, які відчули себе обманутими, і вийшли на вулиці своїх міст на спонтанні “Євромайдани”. Вважаємо, що єдиним способом для центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування зберегти своє обличчя це утриматись від перешкоджання мирним зібранням, надати підтримку в забезпеченні здоров’я і безпеки їх учасників, припинити провокації, а також жодним чином не обмежувати свободу пересування.

Ми приєднуємось до заяви Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства з приводу ситуації, що склалася навколо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, і закликаємо до негайного скасування розпорядження КМУ № 905р від 21.11.2013 р. та до відставки Кабінету міністрів України через неприпустиме перевищення ним своїх повноважень.

Від Президента України вимагаємо повернення до діалогу з Європейським Союзом та якомога скорішого підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Ми закликаємо керівництво Європейського Союзу ігнорувати пропозиції щодо створення трьохсторонньої комісії (Україна-ЄС-Росія).

Україна веде з Європейським Союзом двосторонній діалог і втручання третіх сторін в цей процес є неприпустимим, оскільки підриває державний суверенітет і незалежність України, та принижує правосуб’єктність Європейського Союзу.

Громадська організація "Центр аналізу та розвитку громадських комунікацій "ДІАЛОГ" С.В.Бондаренко

Донецька обласна організація ВГО “Комітет виборців України” С.В.Ткаченко

Правозахисна організація “Донецький Меморіал” О.П.Букалов

Всеукраїнська громадська організація “Асоціація підтримки прогресивних реформ” В.В. Редько

Донецька міська громадська організація “Альянс” С.В. Закревська

Донецька обласна громадська організація “Донецький інститут соціальних досліджень і політичного аналізу" В.П. Кіпень

Донецька обласна громадська організація “Центр політологічних досліджень” С.І. Штукарін

Донецька обласна громадська організація “Донецький інститут інформації” О.В. Мацука

Поділитися:
Останні публікації