UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
Сьомий Донбас Медіа Форум у форматі ток-шоу зібрав 28 тисяч переглядів
Новини 23 листопада 2021

Сьомий Донбас Медіа Форум у форматі ток-шоу зібрав 28 тисяч переглядів

5-6 листопада 2021 року відбувся вже сьомий Донбас Медіа Форум. Цьогоріч він вдруге пройшов в онлайн-форматі з елементами ток-шоу в телевізійній студії.

Починаючи з 2015 року після вимушеного переїзду журналісти з Донеччини та Луганщини щороку організовують Форум для колег із регіону, журналістів-переселенців, а також усіх медійників України та світу, які працюють з тематикою врегулювання ситуації на Донбасі. 

Форум дає можливість обговорити проблеми професії в регіоні, а також налагодити комунікації, які, як часом здається, назавжди втрачені. Але насправді це хибне враження. Існування ДМФ є ознакою того що спротив російській агресії на Сході триває, а Форум - це яскравий приклад боротьби. 

Щороку на Форум приїздять працівники редакцій та медіа-менеджерів провідних видань регіону, країни та світу. Цьогорічна зустріч не стала виключенням. Впродовж двох днів Форуму відбулось 14 дискусій у студії в Києві, а перед тим ще одна регіональна у Краматорську. Загалом до Форуму у змішаному форматі онлайну та ток-шоу змогли долучитись близько 100 людей, зокрема й учасники з Білорусі, Чехії, Естонії, Нікарагуа. А загальна кількість переглядів онлайн-трансляцій усіх дискусій сягнула позначки у більше 28 000.

Не секрет що сьогодні журналістська спільнота стикається з десятками викликів. По-перше, проблеми зі свободою висловлювань в ОРДЛО та в Криму, які є основною тоталітарних режимів там. По-друге, скорочення ринку контенту в нашому базовому регіоні. Події у Донецьку та Луганську з 2014 року перекроїли все та повністю змінили медіа-ландшафт. По-третє, зайва політизація контенту замість уваги до гуманітарних та безпекових тем. 

ДМФ - це проєкт, який дозволяє втілити в життя ідею безпечного діалогу. На Форумі традиційно обмінюємось думками у безпеці та з повагою один до одного. Та, на жаль, соціальні мережі провокують інший стиль спілкування - у більшості випадків журналісти, а особливо ті, які працюють зі складними темами, стикаються там з інтернет-цькуванням. Є свідчення, що деякі соціальні мережі навіть підтримують агресію та просувають подібну риторику. 

“Наша спільнота журналістів, яка турбується про себе, вже є цінністю в цьому світі. І ми усвідомили це за весь той час, що проводимо Форум, в рамках якого і будується спільнота тих, хто поважає одне одного, готовий слухати та розуміти. Саме це я ціную в ДМФ”, - зазначає засновник Форуму Олексій Мацука.

Завдяки інклюзивності та різноманітності Донбас Медіа Форуму, а також міждисциплінарному підходу, який поєднує з одного боку традиційну журналістику з програмуванням, дизайном, роботою з великими даними, алгоритмами соціальних мереж та пошукових машин, ефективним менеджментом медіа-організацій та громадських ініціатив, Форум у цьому році став заходом, який дозволив його учасникам та учасницям змінити уявлення про нову етику медіа та оновити свої професійні навички.

Всі дискусії на Форумі відбувались цьогоріч за такими напрямками: 

  • Відповідальність перед аудиторією – що необхідно зробити журналістській спільноті, щоб набувати нових аудиторій або повернути аудиторії нещодавно втрачені;
  • Відповідальність перед спільнотою колег – які зміни ми маємо розпочати всередині професійної спільноти, щоб запустити зміни у медіа-сфері України загалом та у зонах проведення операції об’єднаних сил зокрема;
  • Спільна та саморегуляція – які існують способи доставки існуючого досвіду різних медіа-колективів новим акторам ринку та медіа-гравцям, як цей досвід «упакувати» для тих, хто веде медіа-діяльність на непідконтрольних територіях;
  • Спільна та самоосвіта – створення ефективної навігації за існуючими можливостями самоосвіти у сферах дизайну, відео, програмування, таргетування, управління колективом та ініціативними групами.

У вступних словах гості Форуму підкреслили важливість системної щорічної роботи Донбас Медіа Форуму для журналістської спільноти. Зокрема, старша координаторка програм Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Карін Рьольке зазначила, що Донбас Медіа Форум - чудова платформа для того, щоб шукати способи побудови, та зміцнення довіри: “У кризовій ситуації люді шукають інформацію, на яку вони можуть спиратися. Втім сьогодні, у часи соціальних медіа, є спроби використовування страхів і просування теорії змови. Немає простих рішень на ці питання. Але я вірю, що хороший журналіст може бути союзником у боротьбі з дезінформацією”.

Даніел Ленгенкамп, Прес аташе Посольства США в Україні, наголосив: “Усі журналісти знають про мужність, героїзм, та про цінності, навіть якщо вони не думали про те, що вони підписуються на щось подібне. На те, що їх будуть звинувачувати, знущатися та кидати за грати. Репортери усвідомлюють ці ризики але вони все одно продовжують робити свою роботу. Тому що ці ризики не настількі важливі, як необхідність зібраті інформацію”.

Заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко підкреслив важливість відповідальності журналістів перед свою аудиторією та спільнотою. “Якщо рівень відповідальності журналістів перед аудіторією, один перед одним буде зростати - це безперечно буде на користь свободі слова та демократії. Самоврегулювання та об'єднання - не менш актуальна тема в якій, на жаль, дуже мало прогресу. Нам з боку міністерства дуже хочеться, щоб були потужні об'єднання журналістів, які мають потужне саморегулювання, оскільки це зменшує потреби держави втручатись в якісь відносині та встановлювати закони”, - сказав він.

Впродовж двох днів Форуму учасники обговорили теми безпеки журналістів-розслідувачів; регуляції з боку держави та саморегуляцію в спільноті; висвітлення непризначення виборів у 18 громадах на підконтрольних частинах Донеччини та Луганщини; поширення дезінформації та пропаганди через соціальні мережі; проєкту закону “Про медіа”; журналістики в екзилі в України, Білорусі та країнах Латинської Америки; змін у медіа-ландшафті Сходу України; нової етики; співпраці регіональних та національних ньюзрумів; меж між журналістикою та комунікаціями; поляризації в суспільстві; дослідження того, що об’єднує українців; загрози свободі слова; фінансових моделей для регіональних ЗМІ.

 

Відеозаписи кожної дискусій окремо українською мовою шукайте за посиланням.

Відеозаписи двох повних днів англійською мовою можна подивитися за посиланням.

Більше інформації про Форум: https://donbasmediaforum.net/

Поділитися:
Останні публікації