UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
ТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ «НОВИН ДОНБАСУ» ПРО COVID-19: 25 ТРАВНЯ
Новини 26 травня 2020

ТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ «НОВИН ДОНБАСУ» ПРО COVID-19: 25 ТРАВНЯ

В Україні розпочався одинадцятий тиждень карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією коронавірусу. З 22 травня розпочався так званий адаптивний карантин, коли кожна з областей знімає карантинні обмеження за власним графіком відповідно до кількості нових випадків захворювання. У столиці вже працює наземний транспорт, від сьогодні відновлено роботу метро у Києві, Харкові та Дніпрі. 

На 26 травня в Україні зареєстровано 21584 випадків захворювання (з них 644 людей померло). У Донецькій області підтверджено 148 випадків, у Луганській - 43 випадки хвороби.

На непідконтрольних територіях у так званій «ДНР» повідомляють про 385 підтверджених випадків, визнавши 11 випадків смерті від коронавірусу. У так званій «ЛНР» оголосили про 384 випадки захворювання на COVID-19 (летальних випадків - 5). Разом з тим українські посадовці закликають не довіряти статистиці пандемії, яка надходить з непідконтрольних територіях Донбасу.

Проекти ДІІ стежать за перебігом пандемії та карантину та аналізують їхній вплив на різні сфери життя на Донбасі. 

У черговому випуску «Донбасс сегодня» журналісти «Новостей Донбасса» досліджують вплив пандемії на економіку непідконтрольних територій та зміни у ставленні місцевого населення до Росії в умовах карантину та економічної кризи, та з’ясовувують, коли відчинять пропускні пункти на Донбасі.Нещодавно «Новини Донбасу» запустили серію подкастів «Есть тема», де аналітики ДІІ та запрошені експерти обговорюють вплив пандемії на політичний процес та суспільство на Донбасі та в Україні загалом.

У випуску «Коронавирус и пропаганда» журналісти Олексій Мацука, Марина Курапцева та Віталій Сизов обговорюють разом із Головою національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольгою Герасим’юк, журналісткою Громадського Настею Станко та медіаекспертом Романом Шутовим,

  • як пандемія та карантинні заходи вплинули на медійну сферу в Україні,
  • як криза змінила український медіа-бізнес,
  • як українські ЗМІ висвітлювали ситуацію із захворюваністю та чи успішно боролися із «фейками».

З 1 червня пропускні пункти на лінії розмежування на Донбасі перейдуть на літній розклад роботи, але залишаться зачиненими. У подкасті «КПВВ Донбасса. Когда пропустят людей?» журналісти запросили до обговорення теми соціолога Євгена Головаху та голову військово-цивільної адміністрації Зайцево Володимира Веселкіна.Під час пандемії, яка призвела до зачинення кордонів та фізичної роз’єднанності людей у самоізоляції, важливо говорити про речі, які об’єднують суспільство. Цього тижня на каналі НД вийшов документальний фільм «Общий враг: как коронавирус объединяет Украину», який розповідає про волонтерські ініціативи у різних містах Донбасу, спрямовані на подолання кризи у сфері охорони здоров’я.

У черговому випуску проекту «Лінії дотику» четверо учасників з різних регіонів України обговорювали свій досвід переживання карантину та з’ясовували, якої користі та шкоди завдали пандемія та карантинні у їхньому повсякденному житті.

«Новости Донбасса» спільно з «Українським радіо» продовжують випуск щоденних подкастів «Щоденник пандемії. Донбас». Випуски «Щоденника» також транслюватимуться на платформах «Радио Голос Донбасса», «Радио Пульс» та «Русская редакция Украинского радио».

 
Усі матеріали, пов'язані із темою пандемії, зібрані в окремий розділ на сайті та у окремий плейлист на нашому YouTube-каналі. Підписуйтеся, щоб стежити за подіями на Донбасі! 

 

Поділитися:
Останні публікації