UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
ТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ «НОВИН ДОНБАСУ» ПРО COVID-19: 12 травня
Новини 12 травня 2020

ТИЖНЕВИЙ ДАЙДЖЕСТ «НОВИН ДОНБАСУ» ПРО COVID-19: 12 травня

В Україні триває десятий тиждень карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією коронавірусу. На 12 травня в Україні зареєстровано 16023 випадків захворювання (з них 425 людей померло). У Донецькій області підтверджено 100 випадків, у Луганській - 42 випадки хвороби.

На непідконтрольних територіях почався шостий тиждень від запровадження «режиму підвищеної готовності». Так звана «ЛНР» оприлюднила інформацію про 275 підтверджених випадків, перед тим востаннє повідомивши про 232 хворих на коронавірус 8 травня. У так званій «ДНР» оголосили про 184 випадки захворювання на COVID-19. Разом з тим українські посадовці говорять про штучне заниження статистики на непідконтрольних територіях Донбасу.

З огляду на поширення коронавірусу, КПВВ на Донбасі не відчиняться й після кінця карантину.

Проекти ДІІ продовжують уважно стежити за перебігом пандемії та карантину на Донбасі. За даними моніторингу, здійсненого Інститутом масової інформації наприкінці квітня, «Новини Донбасу» - єдине медіа у Донецькій області, яке інформує свою аудиторію про ситуацію із пандемією на окупованих територіях. 

На минулі вихідні припала річниця однієї з найбільш контраверсійних подій ХХ століття, ставлення до якої впливає на хід воєнного конфлікту на Донбасі і зараз. У матеріалі «9 мая на Донбассе. Что произошло?» журналісти НД розповідають, 

  • як відзначали День пам’яті примирення та День перемоги у Краматорську, Маріуполі та Донецьку в умовах карантинних обмежень,
  • як змінюється історична пам’ять про Другу світову війну з огляду на сучасний україно-російський конфлікт,
  • та яким чином можна рухатися до примирення конфліктних версій минулого в українському суспільстві.

У випуску «Коронавирус и мэры городов. Кто кого?» аналітики ДІІ Олексій Мацука та Віталій Сизов обговорюють, чи сприяє децентралізація подоланню кризових ситуацій національного масштабу, як співвідносяться реформа медицини та влада в регіонах, та як олігархи намагаються допомогти Президенту Зеленському у подоланні пандемії та що вони хочуть отримати натомість.

На цьому тижні «Новини Донбасу» опублікували перші два випуски Коронаблогу, в яких журналіст Василь Панасюк досліджує щоденне життя в умовах пандемії - як потрапити до лікаря, якщо ти скаржишся не на коронавірус, як підписати декларацію із сімейним лікарем, не заходячи в лікарню, і які права ми маємо в умовах карантинних обмежень.
Попри те, що від сьогодні розпочалися певні послаблення у карантинних заходах по всій Україні, базові способи самозахисту залишаться з нами надовго. Нагадуємо, як знімати рукавички та маску.

Розповідаємо, як здійснюється тестування на COVID-19 в Україні.

Досліджуємо, наскільки відповідає дійсності популярне твердження про те, що літо та висока температура повітря можуть послабити пандемію.

З’ясовуємо, коли може з’явитися вакцина від даного виду коронавірусу (спойлер - не раніше, ніж за рік).

Для редакції НД важливо вписувати події пандемії у ширші контексти - соціальний, економічний, культурний. У сюжеті «Грек из Приазовья устроил концерт на карантине» ми розповіли, як Богдан Самко, художній керівник румейського ансамблю «Охтрас» села Нікольське Донецької області, влаштував для сусідів концерт в умовах карантину. За даними ЮНЕСКО, мова греків Приазов'я перебуває під загрозою зникнення. Дивіться відео на нашій сторінці у фейсбуці!

«Новости Донбасса» спільно з «Українським радіо» продовжують випуск щоденних подкастів «Щоденник пандемії. Донбас». Випуски «Щоденника» також транслюватимуться на платформах «Радио Голос Донбасса», «Радио Пульс» та «Русская редакция Украинского радио».

Усі матеріали, пов'язані із темою пандемії, зібрані в окремий розділ на сайті та у окремий плейлист на нашому YouTube-каналі.

Підписуйтеся, щоб стежити за подіями на Донбасі! 

Поділитися:
Останні публікації