UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
Тижневий дайджест «Новин Донбасу» про COVID-19: 4 травня
Новини 04 травня 2020

Тижневий дайджест «Новин Донбасу» про COVID-19: 4 травня

В Україні розпочався дев’ятий тиждень карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією коронавірусу. На 4 травня в Україні зареєстровано 12331 випадок захворювання (з них 303 людини померло). У Донецькій області підтверджено 81 випадок, у Луганській - 37 випадків хвороби.

Сьогодні уряд оголосив про продовження карантину до 22 травня, разом з тим визначивши певні послаблення, починаючи з 11 травня. 

На непідконтрольних територіях почався п’ятий тиждень від запровадження «режиму підвищеної готовності». Так звана «ЛНР» повідомляє про 144 підтверджених випадків, перед тим від 30 квітня не було повідомлень про нові випадки захворювання. У так званій «ДНР» оголосили про 128 випадків захворювання на COVID-19. «Новини Донбасу» раніше вже досліджували, як формується статистика захворювання на непідконтрольних територіях.

30 квітня вперше з 2018 року відбулася зустріч міністрів закордонних справ «Нормандської четвірки» - України, Німеччини, Франції та Росії. На онлайн-конференції міністри обговорили, чому не працюють гуманітарний блок та блок безпеки. Випуск програми «Россия рискует Донбассом. В ОРЛО протестуют» розповідає про переговори щодо Донбасу, які тривають в умовах пандемії. Інша важлива тема випуску - вплив пандемії на екологічну ситуацію, адже рукавички, маски та обгортки продуктів у супермаркетах, які допомагають нам захищатися від вірусу, забруднюють навколишнє середовище швидкими темпами.«Новини Донбасу» запустили серію подкастів «Есть тема», де аналітики ДІІ та запрошені експерти обговорюють вплив пандемії на політичний процес та суспільство на Донбасі та в Україні загалом.

У випуску «Ждет ли Украину новая политическая реальность после пандемии?» Олексій Мацука та Віталій Сизов разом з колишнім міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, журналісткою Наталею Гуменюк та директоркою ГО «Детектор-Медіа» Галиною Петренко обговорювали можливі геополітичні зміни, спричинені пандемією, та їхній вплив на Україну.

У випуску «Мирний план Зеленського після пандемії» аналітики говорять про те, наскільки пандемія та карантин вплинули на перспективи мирного врегулювання на Донбасі, із головою аналітичного центру «Донбаський інститут регіональної політики» Енріке Менендесом і першим заступником директора аналітичного центру «Нова Європа» Сергієм Солодким.

Про обмеження прав людини та можливі загрози демократії в умовах пандемії аналітики поговорили із головою фонда Freedom House в Україні Мет’ю Шаафом, правозахисницею Альоною Луньовою та соціологом Євгеном Головахою.

Стаття «Работа есть, но платят мало» пропонує огляд ринку праці на окупованих територіях Донеччини в умовах пандемії, де найбільший заробіток пропонують у незаконних формуваннях (рядовий - приблизно 6 тисяч гривень за курсом 2,5 російських рубля за 1 гривню, сержант - від 7,8 тисяч гривень).

«Новости Донбасса» спільно з «Українським радіо» продовжують випуск щоденних подкастів «Щоденник пандемії. Донбас». Випуски «Щоденника» також транслюватимуться на платформах «Радио Голос Донбасса», «Радио Пульс» та «Русская редакция Украинского радио».

ND podcast
 

Усі матеріали, пов'язані із темою пандемії, зібрані в окремий розділ на сайті та у окремий плейлист на нашому YouTube-каналі.

Підписуйтеся, щоб стежити за подіями на Донбасі!

Поділитися:
Останні публікації