UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
ДІІ розпочинає підготовку до Донбас Медіа Форуму-2020!
Новини 14 січня 2020

ДІІ розпочинає підготовку до Донбас Медіа Форуму-2020!

В рамках своєї діяльності ДІІ бере активну участь у формуванні регіонального та національного контекстів щодо питань реінтеграції Донбасу та мирного процесу в Україні. У жовтні 2019 року Кабмін опублікував Програму діяльності на наступні п’ять років, відповідно до якої заплановано створення механізмів протидії маніпулятивним фейковим новинам. Крім того, уряд має на меті підтримку реінтеграції мешканців непідконтрольних територій до українського суспільства, особливо в культурній та медійній сферах. Інше важливе завдання - захист прав та інтересів людей, що постраждали від конфлікту на Донбасі.

Останні кілька років ці теми є вагомою складовою діяльності Донецького інституту інформації. З 2014 року наша ціль - створення можливостей для комунікації між людьми з непідконтрольних територій та українською владою, громадськими організаціями, місцевими активістами та рештою українського суспільства.

У 2018 році для просування ідеї реінтеграції Донбасу було зібрано експертів Кальміуської групи. Діяльність групи була зосереджена на здійсненні опитувань громадської думки, підготовці аналітичних матеріалів та рекомендацій для стейкхолдерів щодо питань мирної реінтеграції Донбасу.

У своїй діяльності ми виходимо з того, що на процес реінтеграції Донбасу впливають дезінформаційні кампанії як в Україні, так і у Росії. З огляду на це, ДІІ створює також і контент, орієнтований на російськомовне населення сусідніх країн (див., наприклад, наш проект “Жити зараз”). 

 

Професійні та неупереджені засоби масової інформації відіграють велику роль у процесі  подальшого розвитку Донбасу та відновленні зв’язків, зруйнованих під час війни, у реінтеграції регіону та формуванні громадянського суспільства у країні загалом.

 

Наш флагманський проект, Донбас Медіа Форум, має на меті об'єднати медіа-інфлюенсерів навколо теми Донбасу. Вперше проведений у 2015 році, ДМФ щороку пропонує найактуальніші знання щодо подання збалансованої інформації, щодо подолання пропаганди, щодо журналістських розслідувань та журналістської етики, архітектури новин та нових типів ЗМІ. Формуючи програму Форуму, ми також зосереджуємося на темах, пов’язаних із медіа-менеджментом та редакційною політикою. Крім того, ми маємо можливість долучати досвід іноземних колег, компетентних у воєнній та (пост)конфліктній журналістиці, а також у боротьбі з дезінформацією на міжнародному рівні.

Наразі нам вдалося перетворити захід у ключовий щорічний форум для медіа з різних регіонів України із особливим акцентом на Донбасі. Його місією є посилення професійного рівня журналістики в Україні та зокрема на Донбасі, підвищення рівня довіри до українських ЗМІ, сприяння процесам реінтеграції та подоланню мови ненависті.

Ми починаємо підготовку до ДМФ-2020 та відкриті для співпраці.

+38 067 463 32 11
[email protected] 

ДМФ2019_1

ДМФ2019_2

ДМФ2019_3

 

 

 

Поділитися:
Останні публікації