UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
У Харкові відбудеться “Донбас Медіа Форум-2019”: чи важливо те, як журналісти говорять про Донбас
Новини 15 серпня 2019

У Харкові відбудеться “Донбас Медіа Форум-2019”: чи важливо те, як журналісти говорять про Донбас

У Харкові 5-6 вересня відбудеться "Донбас Медіа Форум-2019" під гаслом "Час обирати журналістські стандарти". Про форум в ефірі Українського радіо розповів журналіст голова оргкомітету Олексій Мацука.

За його словами, у форумі зазвичай беруть участь 400-500 делегатів — це українські журналісти, зарубіжні медійники, ті, хто висвітлював військові конфлікти. Він зазначає, що обговорення на форумі будуть відбуватися у трьох напрямках — контент, дистрибуція і менеджмент.

"5 рік поспіль проходить форум і ми бачимо, що після початку збройного конфлікту, коли Росія окупувала Донбас і Крим, теми в принципі залишаються актуальними для нас. Тому що політична складова, агресивна, військова, вона проникає в українське медійне середовище щодня. Це і щодо визначення подій: хтось каже, що це терористи, хтось каже, що це бойовики, хтось каже що це повстанці", — пояснює Олексій Мацука.

Він наголошує, що це все мова медіа, яка впливає на продукування рішень громадянами. "Я пам'ятаю, коли в 14-му році, наприклад, вживали термін “народний губернатор” щодо Губарєва без лапок, тому що в телеефірі важко зрозуміти, де лапки, а де — ні. Тому згодом через рік було вирішено такими колективними рішеннями редакцій (деяких - ред), що все ж таки називаємо їх угруповання "ДНР", "ЛНР", незаконні збройні формування", — розповідає журналіст. Проте, за його словами, в медійному середовищі дискусії щодо дефініцій все ще тривають.

"Тому що журналісти хочуть більш агресивно, більш патріотично вживати себе у цій війні і основний такий розподіл відбувається між тим, хто вважає, що журналістика має бути нейтральною, незалежною і повністю ніби такою дистильованою, а інші вважають, що журналіст має бути бійцем інформаційного фронту", — додає він. Олексій Мацука звертає увагу, що в умовах демократії кожне медіа часто виконує функції не інформування, а формування певного світогляду.

"Для журналістів, як мені здається, важливо усвідомити те, що від нашого продукту, нашого континенту залежать навіть емоції людини: коли людина бере в руки зброю після побаченого на телебаченні, наприклад, вирішує йти воювати проти України, тому що тут фашисти або коли людина, наприклад, думає, що на Донбасі шовіністичні погляди, тому що в Україні певна категорія журналістів також про це говорить так, на жаль", — розповідає він.

Суспільне мовлення є інформаційним партнером цьогорічного "Донбас Медіа Форуму".

Поділитися:
Останні публікації