UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
Відбувся круглий стіл “Реінтеграція Донбасу. Підсумки 2018 року”
Новини 19 грудня 2018

Відбувся круглий стіл “Реінтеграція Донбасу. Підсумки 2018 року”

18 грудня. "Укрінформ". 12:00 - Реінтеграція Донбасу. Підсумки 2018 року.

Організатор: ГО “Донецький інститут інформації”.

Учасники: Віктор Літвінов - представник Міністерства інформаційної політики України; Олеся Цибулько - представник Міністерства соціальної політики України; Антон Гончарук - представник офісу компанії ДТЕК; Віталій Сизов - аналітик Донецького інституту інформації; Олексій Мацука - голова Громадського Тб Донбасу; Альона Луньова - адвокаційна менеджерка Центру інформації про права людини; Валерія Заружко - народний депутат України; Оксана Штонда - прес-секретар ДТЕК Енерго; Юлія Лапутіна - заступник начальника департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформамційної безпеки СБУ; Енріке Менендес - голова аналітичного центру "Інститут регіональної політики"; Георгій Тука - заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб; Дмитро Ткаченко - виконавчий директор аналітичного центру "Фабрика думки "Донбас"; Віктор Андрусів - виконавчий директор Українського інституту майбутнього; Олег Данилюк - представник ЗСУ; Руслан Харченко - представник Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ; Олександр Кіхтенко - екс-голова Донецької областної державної адміністрації.

Підсумкові матеріали:

Відповідно до результатів соціологічних досліджень більшість людей з території ОРДЛО воліє повернутись під контроль української влади.

Про це під час прес-конференції "Реінтеграція Донбасу. Підсумки 2018 року" в Укрінформі заявив аналітик Донецького інституту інформації Віталій Сизов.

"Фокус-групове дослідження фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва показало прагнення більшості людей прифронтової території до відновлення "довоєнної" соціально-економічної реальності, що передбачає існування цих територій в українському просторі. Тобто, пасивна, принаймні, більшість, все-таки воліє розв'язувати цю ситуацію шляхом повернення під контроль української влади", - розповів він.

Також, як відмітив експерт, соціологічне дослідження Gfk Ukraine , проведене на непідконтрольній території у 2018 році, "демонструє зростання рівня підтримки ідеї повернення під українську владу з децентралізованим статусом, на фоні зниження кількості радикальних противників реінтеграції", водночас знижується і кількість людей, для яких реінтеграція є "вкрай бажаною".

«Фокус-групове дослідження Українського інституту майбутнього свідчить, що певну кількість людей турбує невизнаний статус території, де вони мешкають, і вони воліли би визнання в якості частини України, або навіть Росії. Але, виходячи саме з бажання позбутися невизначеності, а не через симпатії до сторін військового конфлікту", - зауважив Сизов.

Крім того, аналітик виділив основні тенденції на території ОРДЛО у 2018 році.

"Це, насамперед, делегування функції адміністрування цих територій представникам російського бізнесу, завершення процесу зміни "влади", придушення спроб місцевих лідерів вести самостійну економічну політику та намагань опосередковано впливати на російську політику", - зазначив він.

Також експерт відмітив серед тенденцій подальшу інтеграцію території, економіки та суспільної сфери до російського простору, тимчасове призупинення політичної та військової експансії та загальна втома місцевого населення від невизначеного статусу.

В свою чергу заступник начальника департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна відмітила, що, після того, як Росія 4 роки веде війну проти України, саме РФ є відповідальною за стан суспільної свідомості населення окупованих територій.

"Хіба можна говорити на даний час про можливість ментальної реінтеграції населення окупованих територій до українського інформаційного простору, коли люди 24 години на добу знаходяться під шаленим впливом російської пропагандистської машини? Фактично протягом 4 років стосовно населення окупованих та анексованих територій здійснюється інформаційний геноцид", - наголосила представниця СБУ.

Разом з цим, як зауважила Лапутіна, станом на сьогодні основними напрямами сприяння ментальній реінтеграції населення тимчасово окупованих територій до українського інформаційного простору є: доведення усіма можливими каналами та способами правдивої інформації про зміст інформаційної агресії, форми, методологію, які використовуються РФ на шкоду інформаційній безпеці України, сприяння розвитку "інформаційної гігієни та медіа грамотності".

"Відновлення суверенітету, територіальної цілісності та конституційного ладу України на тимчасово окупованих та анексованих територіях є одним з пріоритетів державної політики з моменту початку військової агресії РФ. Держава вживає усіх правових, адміністративних, політичних та інших заходів задля досягнення цієї мети", - відмітила чиновник.

Разом з цим Лапутіна наголосила, що у сьогоднішніх умовах реінтегрувати Донбас - "це все одно, що лікувати рану не витягнувши з неї ножа, що встромлений в тіло нашої країни державою агресором", а тому в першу чергу, треба "витягнути з рани ножа, тобто прибрати з Донбасу російські війська, російських найманців та маріонеток Кремля, які поставлені для контролю над територією".

Поділитися:
Останні публікації