UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
До яких наслідків призведе так звана «блокада» Донбасу
Новини 30 січня 2017

До яких наслідків призведе так звана «блокада» Донбасу

Блокування непідконтрольної території не є ефективною мірою в боротьбі із зовнішнім агресором. Так вважає аналітик громадської організації «Донецький інститут інформації» Віталій Сизов.

«Повна блокада цих районів неможлива з ряду об'єктивних причин.Наразі блокада призвела до переорієнтації місцевого малого та середнього бізнесу на Російську Федерацію. Невизначеність правового поля економічних відносин з непідконтрольною територією призвела до криміналізації та формуванню потужних тіньових доходів. Люди, які залучені в цих відносинах, знаходяться під постійною загрозою кримінального переслідування», - говорить Сизов.

ГО «Донецький інститут інформації» вважає необхідним повернути в правове поле економічні відносини з підприємствами, що розташовані на непідконтрольній території та зареєстровані за українським законодавством.

«Малий та середній бізнес, що працює за українським законодавством, має отримати рівну з великим бізнесом можливість зберігти традиційні економічні відносини. Рішення щодо моделі зв'язків з непідконтрольною територією має приматись на рівні державних інституцій з урахуванням думки громадськості та об'єктивних економічних та політичних факторів. Блокування перевезень у прифронтовій зоні за ініціативою окремих громадських рухів, політичних сил та окремих активистів підриває легітимність української держави та органів влади, до компетенції яких входить переміщення товарів та контроль за виконанням законів у зоні проведення Антитерористичної операції», - зазначають в Організації.

Єдиним дієвим шляхом для подолання кризи є пошук можливих шляхів для діалогу.

Поділитися:
Останні публікації