UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
Медіа як спосіб змінити життя вимушених переселенців на краще
Новини 06 січня 2017

Медіа як спосіб змінити життя вимушених переселенців на краще

Журналісти проекту громадської організації «Донецький інститут інформації» «Громадське ТБ Донбасу» продовжують випуск сюжетів циклу «Я і Донбас» за фінансової підтримки організації Internews.

 

На фото: команда проекту "Я і Донбас"

Мета всього циклу не тільки звернути увагу на проблеми внутрішньо переміщених осіб, а стати поштовхом до їх вирішення. Темою для репортажу-розслідування «Без окон, без дверей - дом для переселенцев в Славянске» стала ситуація з затягуванням відновлення місцевих гуртожитків, в яких мають оселитися переселенців з інвалідністю. На ремонт будівель було виділено фінансування з іноземних джерел, а також з місцевого бюджету, проте роботи ще й досі не проведено. Однією з причин цього герої репортажу вважають маніпуляції заступника міського голови Слов’янська Ігоря Шаповалова. За даним фактом герой сюжету звернувся в СБУ, прокуратуру і антикорупційне бюро. Після публікації сюжету СБУ затримала Ігоря Шаповалова, ведеться слідство. Журналісти «Громадського ТБ Донбасу» слідкують за ходом слідства.

На фото: журналіст Сергій Горбатенко під час зйомок сюжету про гуртожиток для переселенців в Слов'янську

Ситуація на блокпостах в фокусі постійної уваги журналістів «Громадського ТБ Донбасу». Темі порушень прав людини при перетині КПВВ було присвячено кілька сюжетів з циклу «Я і Донбас», зокрема «Инвалиды из зоны АТО жалуются на сложности с пересечением КПВВ». 23 листопада 2016 року з’явилася інформація, що українська влада збирається збільшити кількість співробітників, задіяних в організації процедури перетину пунктів пропуску, а також дозволену для перевезення вагу товарів.

Журналісти «Громадського ТБ Донбасу» слідкували за ситуацією з відновленням першого соціального гуртожитку для переселенців в Маріуполі та заселенням в нього родин ВПО. Команда «Я і Донбас» поставила собі на меті: відслідкувати термін здійснення ремонту будівлі; з’ясувати, яка схема поселення туди ВПО та розповісти переселенцям, що потрібно зробити аби отримати соціальне житло; перевірити, чи були заселені до соціального гуртожитку саме ВПО. Ця тема висвітлювалась зокрема в сюжетах проекту «Я і Донбас» «Переселенцы в Мариуполе будут судиться с директором интерната» та «Жилье для переселенцев: решают ли проблему в Мариуполе?».

24 грудня 2016 року 15 родин ВПО було заселено у відновлений соціальний гуртожиток .

Зазначимо, що для деяких з потенційних героїв програм саме перегляд попередніх випусків «Я і Донбас» став чи не найголовнішим стимулом розповісти знімальній групі свої історії. Тобто можна вважати, що особистий приклад інших учасників проекту спрацював для цієї категорії людей своєрідним мотиватором.

Тож, можемо зробити висновок, що проект привертає увагу до проблем ВПО та сприяє їх вирішенню у більш широкій аудиторії.

Вироблені матеріали виявились цікавими для деяких ЗМІ регіону та України:

Сюжет «Я и Донбасс. Кредиты и война» Новости Краматорска

Восточный проект

Сюжет-розслідування «Без окон, без дверей - дом для переселенцев в Славянске» Донецкие новости

Сюжет-розсдідування «Китаец и турок не поделили элеватор в Славянском районе» Elevatorist.com

Сюжет «Кто заплатит за разрушенные дома жителей Широкино?» Информационное сопростивление

Сюжет «Переселенцы в Святогорске боятся потерять жилье» Вчасно

Сюжет "Оформить документы очень сложно", - переселенцы Depo Донбасс

Відгуки від аудиторії по сюжетах проекту «Я і Донбас»:

Всього впродовж жовтня – грудня 2016 року було вироблено, скомпоновано та розповсюджено 5 сюжетів тривалістю 5 - 10 хвилин – історій вимушених переселенці, а також 2 сюжети-розслідування про порушення прав ВПО. Знімальною групою було проведено зйомку в наступних населених пунктах: Маріуполь, Слов’янськ, Київ, Святогірськ, Бахмут, Краматорськ.

Загальний плей-лист відео знаходиться за посиланням.

Вироблені матеріали увійшли до випусків новин, та передачі «Тиждень Донбасу», які було показано в ефірі Донецької та Луганської обласної державної телерадіокомпаній, які ведуть мовлення не лише на підконтрольній, але й на непідконтрольній території Донбасу (приблизна аудиторія – 3,5-4,5 млн. осіб), а також Волинської (приблизна аудиторія – 900 тис. осіб), Полтавської (приблизна аудиторія – 1,3 млн. осіб) Сумської (приблизна аудиторія – 1,2 млн. осіб), Запорізької (приблизна аудиторія – 1,3 млн. осіб), Харківської (приблизна аудиторія – 2 млн. осіб), Львівської (приблизна аудиторія – 2 млн. осіб), Хмельницької (приблизна аудиторія – 800 тис. осіб) ОДТРК. ТРК «Магнолия-ТВ».

Протягом останних 3-х місяців 2016 року на сайті «Новости Донбаса» було розміщено 45 матеріалів про вимушених переселенців.

Поділитися:
Останні публікації