UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
Відкрите звернення до керівництва Донецького національного університету
Новини 05 січня 2016

Відкрите звернення до керівництва Донецького національного університету

6 січня виповняются 78 років з дня народження дисидента, поета Василя Стуса. Народився поет у Вінницькій області, а навчався в нашому Донецькому національному університеті (тоді - Донецький педагогічний інститут), який завершив в 1959 році з червоним дипломом.
Стус один із найактивніших представників українського культурного руху шістедисятників, гордість не тільки нашого університету і Донбасу, а всієї України.
В 2008 році в Донецьку з’явилась ініцатива з перейменування національного університету на честь Василя Стуса. Однак, ця студентська кампанія була пригнічена сьогоднішніми членами сепаратисьского угруповання «ДНР» і була представлена як «ідейний занепад» та «шкідлива всім своїм ідейним спрямуванням, усією своєю суттю». Це цитати з радянської критики на адресу Стуса, які дуже влучно передають атмосферу, яка й нині панує в Донецьку в будинку де знаходився національний університет і навчася Василь Стус.
Сьогодні в день народження поета і нашого видатного випускника важливо нагадати керівництву національного університету, який тепер знаходиться у Вінниці (доречі, малій батьківщині Стуса), про необхідність перейменування ВУЗу в національний університет імені Василя Стуса.
Для нас, випускників та громадськості, його ім’я у назві національного університету є дуже символічним кроком із вшанування пам’яті Героя України, який поклав своє життя на визволення Донбасу від радянщини й загинув в 1985 році в радянському таборі.
Автор: Журналіст Радіо Свобода, голова правління ГО "Донецький інститут інформації", випускник історичного факультету Донецького національного університету (2015 р.в.) Олексій Мацука

Підписати

Ця ж новина на сайті Радіо Свобода

Поділитися:
Останні публікації