UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
“ДІІ” долучається до спільного моніторингового центру в найбільших містах області на місцевих виборах
Новини 08 липня 2015

“ДІІ” долучається до спільного моніторингового центру в найбільших містах області на місцевих виборах

Донецька обласна організація «Комітет виборців України» спільно з ГО "Донецький інститут інформації" та разом з іншими громадськими організаціями домовились об’єднатися задля моніторингу перебігу місцевих виборів.

Регіональні активісти громадських організацій та політичних партій, представники місцевої влади та окремі народні депутати погодили спільний план дій в межах дискусії «Чесні та демократичні місцеві вибори на Донбасі».

За словами Виконавчого директора Донецької обласної організації «Комітет виборців України» Сергія Ткаченка, дуже важливим є те, що громадськість змогла домовитись.

«Я доволі критично ставлюся до можливості висунення єдиних кандидатів від політичних партій, адже, в будь-якому разі, це буде політично суб’єктивно. Проте, безумовно, в питанні об’єднання зусиль громадськості, політичних партій, міліції задля протидії фальсифікаціям та іншим порушенням виборчого процесу ми налаштовані дуже оптимістично. Наприклад, Донецьке КВУ може взяти на себе відповідальність за підготовку та навчання громадських спостерігачів», - зазначив Ткаченко.

Обговорення відбувались на форумі «Донбас – Україна. Порядок денний» 5 липня у Слов’янську.

Експерти запропонували наступні дії:

- Створення координаційної робочої групи з розробки Меморандуму про співпрацю та взаємодію для проведення демократичних виборів місцевих рад, сільських, селищних та міських голів на Донбасі.

- Формування «Ситуативних кімнат» – оперативних, мобільних моніторингових центрів, що консолідовано формуються підписантами Меморандуму у трьох містах регіону (Маріуполь, Красноармійськ, Слов’янськ), головною функцією якої стане аналіз та наглядово-сигнальний супровід виборчої кампанії, моніторинг безпосередньо виборчого процесу відповідно до демократичних принципів, закладених у Меморандумі.

- Застосування фокус-груп на першому етапі підготовки до проведення місцевих виборів як фундамент для обговорення пропозиції висування єдиних узгоджених кандидатів.

- Розробка робочою групою критеріального переліку вимог до єдиних узгоджених кандидатів, формування спільного бачення щодо якостей, професійних знань та навичок, бекграунду кандидатів.

- Формування медіа-майданчику «Місцевий вибір-2015» у Краматорську – журналістської платформи для професійного та об’єктивного висвітлення ходу виборчого процесу.

- Створення зворотних каналів комунікацій між політичними суб’єктами та територіальними громадами у локальному вимірі (формування консолідованих груп «політикум-медіа-активісти» у кожній громаді для спільного моніторингу виборчого процесу). Розробка робочими групами концепту до новообраних місцевих рад та голів територіальних громад, що визначав би уніфіковані рішення, до яких мають вдатися нові обранці (Реанімаційні пакети рішень для Донбасу).

Також під час дискусії обговорили якість нового закону про місцеві вибори, безпекові питання проведення виборів на Донбасі, голосування переселенців.

Поділитися:
Останні публікації