UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
МИ ПОЧИНАЄМО ПРИЙМАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОГРАМИ ДОНБАС МЕДІА ФОРУМУ-2021!
Новини 05 серпня 2021

МИ ПОЧИНАЄМО ПРИЙМАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОГРАМИ ДОНБАС МЕДІА ФОРУМУ-2021!

2021 рік виявився складним для журналістики і для всього українського суспільства, що переживає вихід з «ковідной реальності». Звичний темп роботи, умови для отримання інформації, бізнес-моделі редакцій змінилися. Проте національні та регіональні медіа-джерела, як і раніше, залишаються основним орієнтиром для аудиторії, розвиваються нові жанри, а контент стає все більш різноманітним.

Разом з тим, ми фіксуємо низку проблем в медіаполі всіх регіонів нашої країни, а особливо в східних та південних областях, які більше за інших страждають від агресивних дій РФ. Це і доступ «сигналів» російських медіа, що часто забезпечується силами груп спеціальних операцій РФ.  Аудиторія ставиться недовірливо до частини традиційних медіа. Йдеться також про поширення впливу журналістики думок, а не фактів, і про відсутність доказової журналістики. Для кращого розуміння суспільних процесів (реформи, робота демократичних процедур та ін.) аудиторії важливо знати контекст, вміти враховувати інтереси різних агентів впливу, розпізнавати цих агентів і визначати ступінь їх експертизи. Велика частина контенту занадто політизована, а, отже, такий контент не можна приймати за істину, не вислухавши кілька точок зору. У «галасу» і багатоголоссі інформаційних телеканалів, серед величезної кількості інтерпретацій, реальні факти не завжди доступні.

У цих умовах важливо докладати зусиль для розбудови професійних зв’язків та покращення професійних навичок серед журналістів та журналісток, медіаменеджерів та медіаменеджерок, експертів та експерток, а також партнерських організацій. Під час ДМФ-2021 ми плануємо обговорювати принципи доказової журналістики та розбиратися в інструментах пошуку та аналізу відкритих даних. Визначними залишаються наші зусилля до побудови журналістської спільноти. Всі ці складові і створюють нову етику журналістики ХХІ століття - принципи і вектори якої і будуть у порядку денному нашого заходу.

Обговорення, яким буде формат ДМФ-2021, ще тривають, але вже зараз ми починаємо приймати ваші ідеї щодо можливої участі. Надсилайте ваші заявки та запитання на адресу [email protected], будемо раді співпраці!

Поділитися:
Останні публікації