UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
Аналітик “ДІІ”: Мінські перемовини мають бути більш відкритими
Новини 06 червня 2019

Аналітик “ДІІ”: Мінські перемовини мають бути більш відкритими

Аналітик "Донецького інституту інформації' Віталій Сизов взяв участь у круглому столі "Свобода слова в Україні: виклики та можливі рішення" з нагоди Дня журналіста.

Організаторами заходу були Міністерство інформаційної політики України спільно з проектом Ради Європи “Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в України” та ГО “Інститут масової інформації”.

У своєму виступі представник “Донецького інституту інформації” розповів про проблеми, з якими стикаються журналісти які намагаються висвітлювати події на території контрольованих Росією районів Донецької та Луганської областей. Зараз ці території опинилися в інформаційній ізоляції внаслідок дій самопроголошених органів влади, контрольованих Російською Федерацією, спрямованих на блокування роботи будь-яких незалежних медіа. З іншого боку, в українському медіа-середовищі склалася певна традиція висвітлення життя на непідконтрольних територіях відповідно до якої гуманітарні питання не є пріоритетними.

На думку експерта, представники української влади мають актуалізувати питання допуску українських журналістів на непідконтрольні території та відновлення мовлення українських телеканалів на переговорах у Мінську.

Також влада має докладати зусиль до публічної “реабілітації” Мінських перемовин та самої ідеї мирного врегулювання конфлікту.

Це можливе лише за умов більшої відкритості переговорного процесу та позицій представників України на них. Громадяни України мають більше знати про перемовини та пропозиції української влади щодо врегулювання російсько-українського конфлікту задля уникнення політичних маніпуляцій та дискредитації ідеї діалогу.

Поділитися:
Останні публікації