UA
Проєкти Новини Контакти
Головна
Новини
«Регіональні Голоси за Демократію»
Новини 14 грудня 2015

«Регіональні Голоси за Демократію»

Національний Форум за участі журналістів і громадських діячів із Вінницької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської та Херсонської областей – учасників проекту «Регіональні Голоси за Демократію», - відбувся 10-11 грудня у місті Київ.

Програма Форуму мала на меті, фактично, підведення підсумків проекту та зведення докупи цікавого і розмаїтого досвіду у різних галузях, якого набули, співпрацюючи, громадські активісти та журналісти із Вінницької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської та Херсонської областей.

Партнерами проекту «Регіональні Голоси за демократію» у згаданих областях стали Херсонський обласний центр «Успішна жінка», Вінницька обласна громадська організація «Вінницький прес-клуб», Благодійне об’єднання «Соціальний фонд» із міста Мелітополь (Запорізька область), Новоукраїнська районна громадська організація «Турбота» (Кіровоградська область) і Житомирська громадська організація «Сучасний формат».

Регіональні голоси як регіональні відображення становлення демократії в Україні, дозволили кожній із перерахованих організацій, зробити свій акцент на таких темах, як «Місцева політика і гендерні проблеми», «Діалог поколінь у контексті процесу демократизації», «Виборча поведінка і участь молодих виборців», «Процес децентралізації і роль місцевих ЗМІ» та «Відношення між лідерами місцевих громадських організацій і місцевою владою».

Відбулося кілька жвавих експертних дискусій, зокрема Кирило Єсін, журналіст, тренер громадської організації «Інтерньюз-Україна», модерував дискусію на тему «Проблеми та якість регіональної журналістики у сучасній Україні». В ній взяли участь Наталя Болховська із Вінницького прес-клубу, Ольга Гріднєва, керівник проектів громадської організації «Турбота» із Кіровограда, Юлія Синицька, журналіст видання “Новий день” із Мелітополя та Оксана Жиляєва, журналіст і викладач університету, керівник Херсонського прес-клубу.

Цікаво було послухати і виступ медіа-експерта із Німеччини, засновника видання Regensburg.Digital Штефана Айгнера, який почав експертну дискусію на тему «Роль засобів масової інформації в період соціальних змін». Модератором тут був Олег Смірнов, директор DVV International в Україні, а учасниками – Олексій Мацука, засновник громадської організації «Громадське ТБ Донбасу», Наталья Багренцова, журналіст і експерт із Херсону та Олександр Нікітін, психолог, викладач Мелітопольського державного педагогічного університету.Так само актуальним став виступ і презентація журналіста із Австрії Йоганеса Штейнбаха, який виступив із доповіддю на тему «Якість журналістики - нейтралітет чи рупор громадянського суспільства?». Дискусію модерувала Вікторія Талашкевич, координатор проекту «Регіональні Голоси за Демократію», керівник громадської організації «Прес-клуб реформ» із Кіровограда, а участь в обговоренні взяли Дементій Бєлий, лідер КВУ із Херсону та Лев Абрамов, директор Інституту соціально-культурного менеджменту із Кіровограда.

Всі учасники заходу – а було їх під сотню осіб, - мали можливість подискутувати і поділитися регіональним досвідом для подальшого розвитку української політики під час групової роботи у п’яти секціях. Тут кожен міг обрати тему до смаку – йшлося про гендерну політику у сучасній Україні – про те, що повинно бути зроблено (модератором виступила Оксана Ярош, політолог, представник Східноєвропейського національного університета імені Лесі Українки із міста Луцьк). Також говорили на тему «Україна – це я?! Шляхи активізації молодих виборців у регіонах» (модератором став Кирило Єсін), про «Місцеві вибори 2017: перехід на новий рівень участі» (модератор виступив Павло Моісеєв, директор з юридичних питань «Інтерньюз Україна»), йшлося про те, що таке «Мова політичної агітації в в Україні: Тільки каша і чорний PR?» (модератором була Анна Андрієвська) та про «Будівництво мостів: як збільшити вплив громадянського суспільства та місцевої влади» (модератор став Дементій Бєлий, журналіст, член КВУ із міста Херсон).

Загалом, проект «Регіональні Голоси за Демократію» виконується Інститутом міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів (далі – DVV International) в Україні та громадською організацією «Прес-клуб реформ» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Мета проекту, який стартував у липні 2015-го року і завершиться у грудні 2015 року, підвищити обізнаність громадськості щодо ініціатив громадянського суспільства у п’яти цільових областях шляхом якісної регіональної журналістики. Партнери проекту – організації громадянського суспільства у співпраці з журналістами ЗМІ, – віддані справі просування відкритого і активного діалогу між громадянами, ЗМІ та політиками під час виборчої кампанії до місцевих рад.

Детальнішу інформацію про проект та відповіді на питання можна отримати, звернувшись за адресою [email protected], а також за телефоном: 050 315 44 82 (координатор проекту від DVV International – Ганна Опіц).

Довідка: Представництво неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів» (DVV International) в Україні розпочало свою діяльність з червня 2010 року. Мета DVV International – поліпшення якості життя за допомогою розвитку Освіти Дорослих і Навчання протягом усього життя в Україні. Основними напрямками діяльності DVV International в Україні є: освіта молодих і дорослих, освітні програми, які забезпечують молодих людей і дорослих життєво необхідними навичками, доповнюючими формальну освіту та навчання, посилення потенціалу партнерів у галузі освіти молодих і дорослих, сприяння у створенні довгострокових і ефективних соціальних структур в якості умов для підвищення добробуту, лобіювання ідей освіти молодих і дорослих і навчання протягом усього життя.

Фото - Олена Карпенко (Кіровоград).

Поділитися:
Останні публікації