"> render('//popup/popup_login') ?> render('//popup/login_popup_banned') ?>

Програма Берлінської школи журналістики зі створення матеріалів про ситуацію із ВПО та біженцями: можливість подати заявку до 13 червня

Програма Берлінської школи журналістики зі створення матеріалів про ситуацію із ВПО та біженцями: можливість подати заявку до 13 червня

Війни та конфлікти — важливі теми для журналістів, блогерів та режисерів документальних фільмів. Але коли війни закінчуються, камери часто зникають, залишаючи жертв та постраждалі суспільства наодинці з собою. Без міжнародної уваги націоналістичні перспективи та наративи отримують простір для поширення, завдаючи шкоди тим, хто ставить запитання та намагається придивитися до власних помилок.

Таким чином, не тільки правда є першою жертвою війни, наслідком воєн та конфліктів є також завдання шкоди громадянському суспільству та свободі ЗМІ, і це навіть тоді коли зброя вже мовчить. Ось де починається наш проект: ми хочемо підтримати журналістів, блогерів та кінематографістів, які працюватимуть у транснаціональних командах над висвітленням ситуації із біженцями із та у своїх країнах. Для аплікантів із України: це можуть бути і матеріали про вимушено-переміщених осіб.

Ми координуватимемо комунікацію з обраними партнерами з країн, з якими ви хотіли б співпрацювати, та допомагатимемо вам у розробці тем / ідей вашого проекту протягом дводенного онлайн-семінару в липні. Ми також запросимо представників установ, що працюють з біженцями, нагороджених журналістів, кінематографістів та інших експертів. Якщо обрано вашу ідею та немає обмежень на поїздки, ви будете працювати близько двох місяців разом зі своїми колегами, розмовляти з біженцями та переміщеними особами віч-на-віч та писати тексти для ЗМІ обох обраних вами країн. Ми компенсуємо ваші витрати на проїзд та проживання. У певних випадках ми також можемо покрити витрати на оренду обладнання та редакційні витрати, наприклад, для перекладу чи субтитрування фільмів, переведення фільму у веб-сумісну версію тощо.

Найкращі журналістські продукти / фільми (за вибором організаторів) будуть нагороджені грошовими призами. Нарешті, відібрані команди зустрінуться на мережевому заході в Грузії (найімовірніше, у жовтні) із колегами з усіх країн Східного партнерства та представниками ЗМІ, активних у міжнародному полі, щоб представити свої результати та розробити концепції майбутньої співпраці. Хто може подати заявку? Журналісти, блогери та режисери будь-якого віку - співробітники чи фрілансери - з досвідом роботи з біженцями чи конфліктною журналістикою з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови чи України, а також з Німеччини, що вільно говорять англійською.

Що нам від вас потрібно?

● Супровідний лист, в якому ви описуєте як свою професійну підготовку, так і причини подання заявки.
● Детальне CV
● Ідея проекту, в якій викладено дослідження, яке ви хотіли б провести, тривалість дослідження та місце, де ви хочете працювати, а також країну, де ви шукаєте партнера. У більшості випадків ми очікуємо, що ви будете працювати у двонаціональних командах. Однак, якщо у вас є вмотивовані причини провести дослідження у трьох країнах, просто повідомте нас про це. Будь ласка, також опишіть кількома реченнями, як ви можете досягти своїх цілей, якщо продовжуватимуться пандемічні обмеження.
● Ми вважаємо плюсом, якщо ви вже можете назвати ЗМІ, яке зацікавили би ваш текст / фільм / мультимедійна історія, але це не обов’язково для програми.
● Якщо можливо, надайте підтвердження знання англійської мови. Надсилайте ці документи лише електронною поштою (pdf, загалом не більше 5 МБ) на адресу [email protected] не пізніше 13 червня 2021 року.

Вам потрібно надсилати сертифікати та рекомендації тільки у випадках, якщо вони прямо пов'язані із вашою заявкою. Інформація про Covid-19: Через динамічні зміни ми не можемо передбачити пандемічну ситуацію на кінець липня в різних країнах Східного партнерства. Таким чином, ми не виключаємо можливості змінити формат заключного мережевого засідання на гібридний (онлайн / офлайн) або провести його в країні, яка менше зазнає впливу пандемії в жовтні. Ми повідомимо про всі можливі зміни та обіцяємо зробити все можливе для збереження вашої безпеки та здоров’я.

Цей проект проводить та організовує Берлінська школа журналістики у співпраці з партнерами з Вірменії, Азербайджану, Грузії та України.

НОВИНИ
17:49
Те, що Росія робить в Україні — безсумнівно акт геноциду, — американський документаліст Брайан Гопкінс
18:07
Іноземні журналісти про «втому»світу від війни, пропаганду та українську комунікацію
18:25
Україна не повинна нести у світ наративи, ви повинні нести правду, — німецький журналіст Штеффен Добберт
13:00
Моя книга про війну в Україні — панорама, що поєднує людські долі та високу політику, — журналіст Люк Гардинґ
20:55
Як повномасштабна війна вплинула на регіональні медіа: результати опитування від Donbas Media Forum 
11:50
Керівниця ДІІ про фінансову стійкість редакцій під час війни
14:16
“Завдання - шукати рішення”. П'ять тез про конструктивну журналістику від СЕО Донецького інституту інформації
15:27
Сьомий Донбас Медіа Форум у форматі ток-шоу зібрав 28 тисяч переглядів
15:49
Сьомий Донбас Медіа Форум розпочав свою роботу
16:44
МИ ПОЧИНАЄМО ПРИЙМАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОГРАМИ ДОНБАС МЕДІА ФОРУМУ-2021!
14:47
Долучайтеся: Форум з питань соціальної згуртованості на сході України - онлайн та офлайн у Києві, 20 липня
18:03
Менеджмент, авторські права та грантові заявки: ДІІ провів онлайн-школу для партнерських редакцій
18:42
Програма Берлінської школи журналістики зі створення матеріалів про ситуацію із ВПО та біженцями: можливість подати заявку до 13 червня
16:23
Олексій Мацука став шеф-редактором каналів “ДОМ” та UATV
19:04
Донецький інститут інформації шукає комерційного менеджера(-ку)
12:22
ДІІ провів третю школу зі сторітелінгу та медіаменеджменту
17:37
Вакансія в ДІІ: ми шукаємо комерційного менеджера(-ку)
13:40
«Новини Донбасу» спільно з львівськими колегами запустили спецпроєкт про реформи в Україні
16:49
Шостий Донбас Медіа Форум, який відбувався онлайн, зібрав понад 25 тисяч переглядів
18:09
11 вересня стартує шостий Донбас Медіа Форум: 18 заходів, майже 60 спікерів з 14 країн світу, переклад трьома мовами