"> render('//popup/popup_login') ?> render('//popup/login_popup_banned') ?>

Шостий Донбас Медіа Форум, який відбувався онлайн, зібрав понад 25 тисяч переглядів

Шостий Донбас Медіа Форум, який відбувався онлайн, зібрав понад 25 тисяч переглядів

У програмі Форуму було 18 дискусій та воркшопів від українських та зарубіжних експертів із 14 країн світу: Великобританії, Грузії, Угорщини, Естонії, Франції, Чехії, Швеції, Польща, Нідерланди, Боснія, Хорватія, Австралія, Нікарагуа, Сальвадор. Усі заходи мали синхронний переклад українською, англійською та жестовою мовами. Усі дискусії проходили у форматі talk-show у студії hromadske.ua.  Ще один спеціальний захід відбувався онлайн з Краматорська — прес-дискусія з двома головами Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій. За активну участь навіть в онлайновому заході передбачені пам’ятні сувеніри, позмагатися за які можна до 30 вересня.

Усі записи трансляцій можна переглянути тут: www.donbasmediaforum.net

Усі фото доступні за посиланням.

У 2020 році тема Форуму була визначена з огляду на світові тренди, які стосуються кожного: “Співпраця під час ізоляції”. Дискусії були пов’язані з тематиками саморегуляції, законодавства про медіа, місцевих виборів і, звісно, впливу COVID-19 на роботу редакцій.

Серед учасників дискусій, до студії завітали, зокрема: Посол Європейського Союзу та Голова Представництва ЄС Матті Маасікас, Координатор проєктів ОБСЄ в Україні, Посол Генрік Вілладсен, заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко, член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий, аналітик ГО "Інтерньюз-Україна" Віталій Рибак, президент Української Асоціації Медіа Бізнесу та член Комісії з журналістської етики Олексій Погорєлов, аналітик ГО "Донецький інститут інформації" Віталій Сизов, виконавчий директор ГО "Платформа прав людини" та член робочої групи щодо розробки Проєкту Закону "Про медіа" Олександр Бурмагін, виконавча директорка ГО "Детектор Медіа" Галина Петренко, медіаменеджер та директор з цифрового маркетингу та продуктів Суспільного Андрій Боборикін, керівниця телеканалу “ДОМ” Юлія Островська, головний редактор часопису "Український тиждень" Дмитро Крапивенко, журналіст й автор збірки есеїв "В Ізоляції" про життя на окупованій території Донбасу Станіслав Асєєв та інші експерти. Решта спікерів приєднались до дискусій через Zoom.

“Коли я слухав ці дискусії протягом цих двох днів, то в моїй голові постійно було слово - сміливість. Адже на Форумі люди сміливо висловлювали свої думки, навіть контраверсійні, сидячи в кріслах один навпроти одного, не боячись, що вони отримають негативний або насильницький фідбек за це. Я вважаю, що це дійсно велике досягнення, що Донбас Медіа Форум - це безпечна територія для різних журналістів, з різними поглядами на те, що відбувається у нашій країні, якою має бути наша професія, як має рухатись наше комьюніті. Друге слово - це кооперація. Взаємна підтримка, навчання, обмін досвідом - ці речі насправді мають величезне значення у нашій роботі. Бо ніхто, окрім нас самих не підтримає нас, і ми є один у одного, що дуже важливо знати. І коли когось одного з нас б’ють - маємо ставати всі на його захист і підтримувати один одного. Безпека і цінності - ці слова проходили червоною лінією протягом багатьох дискусій протягом двох днів. Безпека - це і про безпечний контент для аудиторії, і про наше професійне життя, і про наше майбутнє, яке ми будуємо своїм контентом, що дозволяє розвиватися нашим аудиторіям і нашому професійному комьюніті. А цінності всі описані в етичному кодексі. Раджу всім колегам звертатись до цього документу та повертатись до такого поняття як саморегуляція”, - підсумував очільник Оргкомітету Форуму, голова ГО "Донецький інститут інформації" Олексій Мацука.

Постійний організатор Донбас Медіа Форуму — ГО "Донецький інститут інформації". Партнери #DMF2020: USAID (через Internews та DG East), Представництво Європейського Союзу в Україні, Проект Ради Європи "Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні", Координатор проектів ОБСЄ в Україні, ООН в Україні, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, неурядова організація “Free Press Unlimited”, Проєкт “Європейський Союза та Рада Європи працюють разом для зміцнення свободи медіа в Україні”, Посольство Федеративної республіки Німеччина, Міністерство закордонних справ Данії,Міністерство закордонних справ Норвегії, програми "Стійка Україна" Міжнародного центру з оборони і безпеки, комунікаційна агенція “Zinc network”, мережа “Open information partnership”. Інформаційні партнери #DMF2020: Укрінформ, Hromadske.ua, телеканал "ДОМ", “Детектор медіа”, Lviv Media Forum, онлайн-журнал “Varosh”.

Нагадаємо, що Донбас Медіа Форум започаткували журналісти з Донеччини та Луганщини в 2015 році як майданчик для обговорення важливих проблем, пов’язаними із журналістикою на Донбасі. Пізніше додався й навчальний компонент — на Форум з майстер-класами почали приїздити іноземні журналісти, які ділились досвідом роботи в конфліктних та постконфліктних середовищах, використанням інструментів нових медій для створення нових форматів мультимедіа матеріалів тощо. Крім того, традиційно Форум був майданчиком для комунікації між журналістами та редакціями, де можна було не лише побачити колег, які тепер працюють в усіх куточках країни, а й запланувати колаборації для подальшої співпраці. Згодом аудиторія Форуму зросла, адже окрім локальних редакцій на Донеччині та Луганщині та журналістів-переселенців по всій країні тематикою Донбасу цікавляться багато медій та журналістів, адже працюють з цими темами для своїх видань у світі, в Україні та в регіонах.

Перший відбувся у 2015 році в Києві, Маріуполі, Слов’янську та двічі в Харкові. Минулого року ювілейний п’ятий Форум став рекордним: за два дні було проведено майже 40 заходів, які відвідали більше 600 учасників з усієї країни та світу. Загалом же за останні роки Донбас Медіа Форум практично перетворився на всеукраїнський форум для регіональних медіа.

До зустрічі на Донбас Медіа Форумі-2021!

 

НОВИНИ
17:49
Те, що Росія робить в Україні — безсумнівно акт геноциду, — американський документаліст Брайан Гопкінс
18:07
Іноземні журналісти про «втому»світу від війни, пропаганду та українську комунікацію
18:25
Україна не повинна нести у світ наративи, ви повинні нести правду, — німецький журналіст Штеффен Добберт
13:00
Моя книга про війну в Україні — панорама, що поєднує людські долі та високу політику, — журналіст Люк Гардинґ
20:55
Як повномасштабна війна вплинула на регіональні медіа: результати опитування від Donbas Media Forum 
11:50
Керівниця ДІІ про фінансову стійкість редакцій під час війни
14:16
“Завдання - шукати рішення”. П'ять тез про конструктивну журналістику від СЕО Донецького інституту інформації
15:27
Сьомий Донбас Медіа Форум у форматі ток-шоу зібрав 28 тисяч переглядів
15:49
Сьомий Донбас Медіа Форум розпочав свою роботу
16:44
МИ ПОЧИНАЄМО ПРИЙМАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОГРАМИ ДОНБАС МЕДІА ФОРУМУ-2021!
14:47
Долучайтеся: Форум з питань соціальної згуртованості на сході України - онлайн та офлайн у Києві, 20 липня
18:03
Менеджмент, авторські права та грантові заявки: ДІІ провів онлайн-школу для партнерських редакцій
18:42
Програма Берлінської школи журналістики зі створення матеріалів про ситуацію із ВПО та біженцями: можливість подати заявку до 13 червня
16:23
Олексій Мацука став шеф-редактором каналів “ДОМ” та UATV
19:04
Донецький інститут інформації шукає комерційного менеджера(-ку)
12:22
ДІІ провів третю школу зі сторітелінгу та медіаменеджменту
17:37
Вакансія в ДІІ: ми шукаємо комерційного менеджера(-ку)
13:40
«Новини Донбасу» спільно з львівськими колегами запустили спецпроєкт про реформи в Україні
16:49
Шостий Донбас Медіа Форум, який відбувався онлайн, зібрав понад 25 тисяч переглядів
18:09
11 вересня стартує шостий Донбас Медіа Форум: 18 заходів, майже 60 спікерів з 14 країн світу, переклад трьома мовами