"> render('//popup/popup_login') ?> render('//popup/login_popup_banned') ?>

Про що казали на круглому столі про реінтеграцію Донбасу - головні тези

Про що казали на круглому столі про реінтеграцію Донбасу - головні тези

18 грудня у прес-центрі інформаційної агенції "Укрінформ" відбувся круглий стіл "Реінтеграція Донбасу. Підсумки 2018 року", який було організовано ГО “Донецький інститут інформації”.

Публікуємо головні тези деяких спікерів, які не є прямою мовою.

Аналітик Донецького інституту інформації Віталій Сизов:

Відповідно до результатів соціологічних досліджень більшість людей з території ОРДЛО воліє повернутись під контроль української влади. "Фокус-групове дослідження фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва показало прагнення більшості людей прифронтової території до відновлення "довоєнної" соціально-економічної реальності, що передбачає існування цих територій в українському просторі.

Соціологічне дослідження GfK Ukraine, проведене на непідконтрольній території у 2018 році, демонструє зростання рівня підтримки ідеї повернення під українську владу з децентралізованим статусом, на фоні зниження кількості радикальних противників реінтеграції, водночас знижується і кількість людей, для яких реінтеграція є "вкрай бажаною".

«Фокус-групове дослідження Українського інституту майбутнього свідчить, що певну кількість людей турбує невизнаний статус території, де вони мешкають, і вони воліли би визнання в якості частини України, або навіть Росії. Але, виходячи саме з бажання позбутися невизначеності, а не через симпатії до сторін військового конфлікту.

Крім того, аналітик виділив основні тенденції на території ОРДЛО у 2018 році. Це - делегування функції адміністрування цих територій представникам російського бізнесу, завершення процесу зміни "влади", придушення спроб місцевих лідерів вести самостійну економічну політику та намагань опосередковано впливати на російську політику.
Також експерт відмітив серед тенденцій подальшу інтеграцію території, економіки та суспільної сфери до російського простору, тимчасове призупинення політичної та військової експансії та загальна втома місцевого населення від невизначеного статусу

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука:

Зростає кількість тих людей, які просто прагнуть миру. “Зелені чоловічки” мир не приносять та викликають негативну реакцію. Постійно зростає кількість молоді яка вступає до українських ВНЗ. Негативний вплив на реінтеграцію мала блокада непідконтрольної території, підтримана деякими політичними силами. Як один з наслідків цих цій - з'явилася компанія “Внешторгервис”, котра взяла під контроль всі економічні процеси на окупованої території.

Це був великий подарунок для терористів, які зараз отримують прибутки від торгівлі донецьким вугіллям. На непідконтрольній території залишилося більше ніж 30 тисяч вантажних вагонів. Цю втрату досі не компенсовано. Покращується робота українських КПВВ. Затримки з проходженням лінії розмежування пов’язані майже виключно з роботою пропускних пунктів терористів.

Відбуваються культурні заходи для людей з окупованої території, проте, на жаль, для залучення популярних зірок для них не завжди достатньо ресурсів.

Заступник начальника департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна:

Після того, як Росія 4 роки веде війну проти України, саме РФ є відповідальною за стан суспільної свідомості населення окупованих територій. Фактично протягом 4 років стосовно населення окупованих та анексованих територій здійснюється інформаційний геноцид.

Станом на сьогодні основними напрямами сприяння ментальній реінтеграції населення тимчасово окупованих територій до українського інформаційного простору є: доведення усіма можливими каналами та способами правдивої інформації про зміст інформаційної агресії, форми, методологію, які використовуються РФ на шкоду інформаційній безпеці України.

У сьогоднішніх умовах реінтегрувати Донбас - "це все одно, що лікувати рану не витягнувши з неї ножа, що встромлений в тіло нашої країни державою агресором", а тому в першу чергу, треба "витягнути з рани ножа, тобто прибрати з Донбасу російські війська, російських найманців та маріонеток Кремля, які поставлені для контролю над територією.

Екс-голова Донецької обласної адміністрації Олександр Кіхтенко:

Українська влада зробила ряд помилок щодо окремих районів Донбасу. Однією з таких проблем він назвав невиплату пенсій жителям непідконтрольних районів Донбасу. За рахунок багатьох пенсіонерів вирішували бюджетні проблеми України, тому що на той час не було бюджетних коштів.

За його словами, пропуски через лінію зіткнення «викликали хвилю обурення у людей по обидві сторони». За словами Кіхтенко, результати цієї блокади незначні. Є інші методи оперативної роботи, які дозволяють і затримувати бойовиків.

Колишній глава Донецької області також назвав негативними кроками відключення непідконтрольних територій від електрики і газу. Електроенергію почала давати Росія. Крім того, він вважає невдалим рішенням висновок з тих районів державного Ощадбанку. Була надана можливість працювати південноосетинським банкам і здійснювати певне фінансування і маніпуляції.

Представник офісу «ДТЕК Енерго» Антон Гончарук:

За весь період конфлікту з непідконтрольною української влади території Донбасу в сторону Росії було вивезено близько 5 мільйонів тонн вугілля з метою експорту в треті країни. Представник компанії зазначив, що це приблизні підрахунки компанії, яка володіє шахтами на непідконтрольною території, проте не може ними керувати через дії угруповань «Л-ДНР». Гончарук нагадав, що на територію РФ через неконтрольовані прикордонні пункти в місяць вивозиться 400-500 тисяч тонн. Частина вугілля експортується в інші країни, частина - витрачається в Росії.

Гончарук також повідомив, що для транспортування вугілля Росія використовує два порти - Ростовський в Азовському морі, а також порт Усть-Луга в Балтійському морі. Останній порт почали використовувати для експорту донбаського вугілля з 2018 року.

Компанія не може притягнути до відповідальності фірми з країн Європейського Союзу, які купують вугілля з непідконтрольної українському уряду території Донбасу. За словами представника компанії, в ЄС немає прямої заборони на завезення товарів з непідконтрольного Донбасу. Вирішити проблему можуть санкції за аналогією тих, що прийняті відносно анексованого Криму.

Раніше російські органи вказували, що певний обсяг вугілля привезено з території України. Його вартість за тонну становила 20-40 доларів. Пізніше ці дані перестали публікуватися у відкритому доступі. Сама Росія експортує вугілля по ціні 100 доларів. У ДТЕК відзначили, що звертатися до судів з вимогою санкцій щодо компаній-посередників невиправданно через тривалість судового розгляду та існування великої кількості маленьких компаній-прокладок, кожна з яких може зникнути.

НОВИНИ
17:49
Те, що Росія робить в Україні — безсумнівно акт геноциду, — американський документаліст Брайан Гопкінс
18:07
Іноземні журналісти про «втому»світу від війни, пропаганду та українську комунікацію
18:25
Україна не повинна нести у світ наративи, ви повинні нести правду, — німецький журналіст Штеффен Добберт
13:00
Моя книга про війну в Україні — панорама, що поєднує людські долі та високу політику, — журналіст Люк Гардинґ
20:55
Як повномасштабна війна вплинула на регіональні медіа: результати опитування від Donbas Media Forum 
11:50
Керівниця ДІІ про фінансову стійкість редакцій під час війни
14:16
“Завдання - шукати рішення”. П'ять тез про конструктивну журналістику від СЕО Донецького інституту інформації
15:27
Сьомий Донбас Медіа Форум у форматі ток-шоу зібрав 28 тисяч переглядів
15:49
Сьомий Донбас Медіа Форум розпочав свою роботу
16:44
МИ ПОЧИНАЄМО ПРИЙМАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОГРАМИ ДОНБАС МЕДІА ФОРУМУ-2021!
14:47
Долучайтеся: Форум з питань соціальної згуртованості на сході України - онлайн та офлайн у Києві, 20 липня
18:03
Менеджмент, авторські права та грантові заявки: ДІІ провів онлайн-школу для партнерських редакцій
18:42
Програма Берлінської школи журналістики зі створення матеріалів про ситуацію із ВПО та біженцями: можливість подати заявку до 13 червня
16:23
Олексій Мацука став шеф-редактором каналів “ДОМ” та UATV
19:04
Донецький інститут інформації шукає комерційного менеджера(-ку)
12:22
ДІІ провів третю школу зі сторітелінгу та медіаменеджменту
17:37
Вакансія в ДІІ: ми шукаємо комерційного менеджера(-ку)
13:40
«Новини Донбасу» спільно з львівськими колегами запустили спецпроєкт про реформи в Україні
16:49
Шостий Донбас Медіа Форум, який відбувався онлайн, зібрав понад 25 тисяч переглядів
18:09
11 вересня стартує шостий Донбас Медіа Форум: 18 заходів, майже 60 спікерів з 14 країн світу, переклад трьома мовами